Komody

 
 » Tradičná keramika
Tradičná keramika

Keramika je tradičným, odpradávna používaným materiálom. Vďaka vynikajúcim úžitkovým vlastnostiam a trvanlivosti vydržali našimi predkami používané nádoby, hrnce i umývadlá funkčné mnoho rokov. Nikto sa teda nemôže diviť,  že ľudstvo na keramiku nikdy nezanevrelo, ba naopak ju posúva v možnostiach použitia vďaka novým technológiám stále ďalej. Už sa nevyrábajú len drobné výrobky ako riad, dlaždice a doplnky, ale vznikajú aj rozmerné drezy, objemná sanitárna keramika, dokonca masívne keramické pracovné dosky.

Keramické kuchynské drezy Franke sa v súčasnej dobe vyrábajú v mnohých klasických aj moderných dizajnoch. Môžete si vybrať od hlbokého štvorcového drezu s jednou umývacou vaničkou až po dizajnové drezy s odkvapkávačom, výlevkami a ďalšími doplnkami. Výrobcovia už dávno neponúkajú len bielu glazúru, teraz majú k dispozícii širokú paletu atraktívnych farieb. Zákazník si teda môže vybrať tvar, vzhľad aj farbu drezu a dokonale tak zladiť kuchyňu do posledného detailu. K dokonalosti priviedli výrobcovia aj povrch glazúry, ktorý dosahuje vysoký lesk, hodvábne jemný mat či perleťový efekt.

Keramika v kuchyni je kompaktná, jemná na dotyk, a príjemná s matným leskom. Je vysoko odolná voči nárazom, poškodiť by ju nemal ani pád ťažkého kusu riadu. Má mimoriadne vysokú teplotnú odolnosť. Vypaľuje sa pri teplotách nad 1200 stupňov, preto v kuchyni neexistuje situácia, ktorá by vďaka teplotnému šoku drez poškodila. Na drez teda môžete bez obáv odkladať  rozpálené panvice aj horúce hrnce. Ďalším veľkým plusom, zvlášť v prostredí, kde sa pripravujú pokrmy, je hygienická nezávadnosť keramiky.

Keramický drez je kompaktným kusom bez škár a glazúrou, ktorej povrchová vrstva je neporézna. Na tak hladkom povrchu nemá šancu sa usádzať nečistota, či rôzne pachy. Keramike neublížia ani silné chemikálie. Je stálofarebná, pretože neobsahuje žiadne zložky z plastov. Keramické drezy sú uspôsobené k všetkým možným druhom montáže do kuchynskej linky.

Drezy nástavné sa montujú zhora do výrezu v kuchynskej pracovnej doske. Tento spôsob montáže sa hodí k pracovným doskám z dreva alebo z drevovláknitých materiálov. Rezná plocha výrezov v doske je tak najlepšie chránená pred prenikaním vlhkosti.

Samostatné keramické drezy sa pokladajú priamo na inštalačnú drezovú skrinku a k pracovnej doske nie sú pripevnené.

Keramické drezy rovinové a podstavné sú určené predovšetkým ku kombinácii s pracovnou doskou z umelého alebo prírodného kameňa.

NzU3Y